AjaveskiKunsti- ja käsitöökeskus

Ajaveski seltskonnaüritused

Ajaveskis on oodatud igasugused toredad tegemised. Ise oskame väljapakkuda:

Savitöötoad seltskondadele – sõprade, töökaaslaste või perega koos veedetud aeg tuleb ikka ja jälle meelde, kui oma tehtud kruusist hiljem teed rüüpad. Enamasti kestab töötuba 2 tundi. Miinimum osalejate arv 8. Töötoa hind ühele inimesele 18 eur  (arvestatakse savi voolimist ja hilisemat glasuurimist kokku). 

Viltimise töötoad – märgviltimine on tõsine tegemine, kus õpetussõnad kuluvad marjaks ja sageli kodused tingimused ei võimaldagi sellist tööd ette võtta. Asja muudab lõbusaks see, et seebivahu ja -veega saab möllata üheskoos ja Ajaveskis! Enamasti kestab töötuba kuni 3 tundi. Miinimum osalejate arv 10. Hind sõltub töö iseloomust  ühele inimesele 15 – 25 eur.

Nõelviltimise töötoadnõelviltimine on lihtne ja stressimaandav tegevus. Näpud teevad sooja vildiga tööd ja ise saad juttu rääkida või teiste juttu kuulata. Enamasti kestab töötuba kuni 1,5 tundi. Sobib ka suurematele seltskondadele (25 inimest) vahepalaks nõupidamisele või koolitusele. Miinimum osalejate arv 10. Hind ühele inimesele 6 eur. 

Pakutrüki töötoad – Lihtne dekoreerimisviis, kus kasutame trükipakke ja ka sibulat, sidrunit jm looduslikke materjale trükivahenditena kangast kottide kaunistamiseks. Töötuba kestab kuni 1,5 tundi. Sobib ka suurematele seltskondadele (20-25 inimest) vahepalaks nõupidamisele või koolitusele. Miinimum osalejate arv 10. Hind ühele inimesele 10 eur.

Rahvuslike paelte punumine – värvilised villased lõngad saavad näppude vahel toredateks paelteks, kuhu head sõnad ja soovid sisse punutud. Töötuba kestab kuni 1,5 tundi. Sobib suurematele seltskondadele (20-30 inimest) vahepalaks nõupidamisele või koolitusele. Hind ühele inimesele 8 eur.

Kõlapaelte punumine – pisut keerukamaid paelu saab punuda, kui võtta appi kõlad. Töötuba kestab kuni 1,5 tundi. Sobib ka suurematele seltskondadele (20-30 inimest) vahepalaks nõupidamisele või koolitusele. Miinimum osalejate arv 10. Hind ühele inimesele 15 eur.

Villast lõngakerani – juhendaja tutvustab järgemööda villaga tehtavaid töövõtteid ja -vahendeid, millega jõutakse lõpuks vokitööni ja lõnga saamiseni. Osalejad saavad tahtmise korral kaasa lüüa. Töötuba kestab 1,5 – 2 tundi. Miin/maks seltskond 10/20 in. Töötoa hind 10-le grupile 150 eur.

Käsitöökarbi töötoad – Paberist ja kartongist valmivad tegija maitse järgi kaunid ja romantilised karbid fotode, ehete ja muude tähtsate pisiasjade hoidmiseks. Töötuba kestab 1,5 – 2 tundi. Miin/maks seltskond 10/20 in. Hind ühele inimesele 18 eur.

Quellingtehnikas käsitöökaartide töötoad – Töötuba kestab 1,5 tundi. Miin/maks seltskond 10/20 in. Hind ühele inimesele 10 eur.

Trühvlite valmistamise töötoad – Osaleja saab kaasa karbitäie omavalmistatud kauneid komme. Töötuba kestab u. 1,5 tund. Miin/maks seltskond 6/20 in. Hind ühele inimesele 32 eur.

Pane tähele!
Kui soovite oma üritust enne või pärast töötuba pikendada, siis lisandub töötoa hinnale ruumi rent, mis tavapärasest rendist on 20% soodsam ehk 25 eur tund. Umbes maist oktoobrini on kasutusel kõik veski korrused, talvisel perioodil enamasti esimene korrus.