Ümber Ajaveski

Ajaveskist lähedal leiad muudki huvitavat tegevust

Ajaveski asub Rebala muinsuskaitseala südames ümbritsetuna rikkalikust ajaloopärandist. Jääajal sündinud maastik, esimeste inimeste asualad, kultuskivid ja kalmed on kaugemad ajaloojäljed, siiski ainult hägusalt tajutavad ja teadmistele toetuvad. Neile kihistuvad kõik hilisemad ajaloolised paigad – vanad külad, külateed, mõisad, kirikud, veskid. Ajaveski vaateplatvormilt avaneb ülev vaade igasse ilmakaare.

Ajaveskit külastades soovitame varuda aega siinkandis rohkem ringi liikuda. Kuna vahemaad külastuspaikade vahel on lühikesed, siis võib vabalt ka mõnusa rattaretke planeerida. Siinkandis on väga kaunid pikad liivarannad nagu näiteks Punakivi rand Jägala jõe suudmealal ja Kaberneeme rand avamere pool. Ajaveski lähedal on ainulaadne Kostivere karstiala, kõigile tuntud Jägala juga ning pisut salapärane Saha kabel.

Suurepärased restoranid on meil mere ääres NEEM, VEER ja  RUHE ning merest pisut eemal klindiastangul erakordselt kauni vaatega Golfikeskuse restoran. Samuti mere ääres, kuid ehk pisut lihtsamate menüüdega ootavad külastajaid Vana kala kõrts ja Neeme kohvik Ihasalu poolsaarel.